Mindennapok 2018 január

2018 január 28.

Köszöntök mindenkit az idei év második bejegyzésében. Az időjárásról most is csak „szubjektív véleményt” tudok mondani, mint tettem azt eddig is, minden bejegyzésemben. A szürke és felhős időt én sem szeretem túlságosan, de mind ezek mellett, szerintem az évszakhoz képest kellemes, napos és enyhe időt ami jellemző volt ma is , és az elmúlt két hétben. A hideg és hó nekem személy szerint nem igazán hiányzik, de a télhez azért ez is „hozzá tartozna”.

Ebben a bejegyzésemben is követem a „ hagyományaimat”, hiszen néhány mondattal foglalom össze ennek az eltelt két hétnek is az eseményeit.

Az előző bejegyzésemben tettem említést a 2017 év decemberében elnyert önkormányzati pályázatainkról. A mostani bejegyzésemet is a pályázatokkal kapcsolatos feladatokkal folytatom,  mert ezek  nagyban befolyásolták  az elmúlt két hét eseményeit.

Volt azonban egy olyan esemény is, amelyről mindenképpen szeretnék említést tenni. Január 18-án Witzmann Mihály országgyűlési képviselő Úr meghívásának tettünk eleget a Somogy Megyei 4 számú választókörzet többi polgármesterével együtt, akikkel közösen Siófokon vettünk részt képviselő Úr „ciklus értékelő” fórumán. Ennek a választókörzetnek a legdélebbi községei Taszár és Baté. Korábban került községünk Siófokhoz, és egy kicsit tartottam is tőle, hogy milyen hatással lesz ez majd Taszárra, de „pozitívan csalódtam”. Mondhatom ezt azoknak a polgármester kollégáimnak a nevében is, akik szintén ebbe körzetbe kerültek velünk együtt..

26804781_2017808508495533_3988652969462015866_n.jpg

26804771_2017808515162199_6569726892429242203_n.jpg

Witzmann Mihány képviselő Úr tájékoztatása teljes mértékben az elmúlt 5 év fejlesztési eredményeiről szólt, és semmiféle politikai színezettel nem bírt. A fentiekben említettem a sikeres pályázatainkat, amellyel többek között arra is utaltam, amikor községünk másik választókörzetbe kerülésről beszéltem. Ez a változás Taszár község számára egyértelműen pozitív következményekkel járt.

Köszönettel tartozok-tartozunk itt is Witzmann Mihály országgyűlési képviselő Úrnak, hiszen sokat segített Taszár községnek minden tekintetben, amióta ő az országgyűlési képviselőnk. Azoknak, akik esetleg „fanyalognának” miközben ezeket a sorokat olvassák szívesen elmondom, hogy olyan szintű „segítséget, odafigyelést és korrektséget” ,mint amit képviselő Úrtól kapott Taszár, és Taszáriak, a korábbiakban nem tapasztaltam.

Megemlíteném a taszári gyerekek nyári Zánkai táborozásán tett látogatását, amikor ajándékot is vitt nekik, vagy amikor ajándékot is hozott a nyugdíjasainknak, és mikulás csomagokat hozott a gyerekeinknek. A taszári Katolikus Karitásszal együtt tartós élelmiszer gyűjtésben, és osztásában is részt vett személyesen az itt élő rászorultak megsegítésében . Ilyet a korábbi ciklusokban nem tapasztaltam. Elismerés és köszönet mind ezekért, képviselő Úrnak!

19657262_1929683777308007_8931333126947460801_n.jpg

19702549_1929683773974674_2978995525500727295_n.jpg

20229363_2004437523165965_3286004688587336873_n.jpg

25446079_2004437626499288_694304554480082542_n.jpg

24852215_1999106190365765_8641447574789724673_n.jpg

24993250_1999106333699084_4860536496443332552_n.jpg

24296505_1995603644049353_1666837308806664983_n.jpg

Két hete, január 19-én pénteken délelőtt Kaposváron tárgyaltam a város főmérnökével, mert a körforgalomba tervezett repülő emlékművel kapcsolatban sok, és összetett feladat áll még előttünk. Ezek közül az első az, hogy talajfúrásokat kell elvégezni azért, hogy a „talajmechanikai” eredmények alkalmassá teszik-e a helyszínt az emlékmű kialakítására.

Amennyiben a „talajmechanikai” eredmények elkészülnek, úgy egy építésszel statikai tervet kell készíttetni, és egy „látvány tervet”. Ezek után kell megírnunk a közös kérelmünket Kaposvár polgármesterével és a Somogy Megyei Közgyűlés Elnővel együtt, a Honvédelmi Miniszter Úrnak.

Nem lesz egyszerű ez a „repülő emlékmű” projekt sem, de talán sikerül majd ezt a tervet is megvalósítani. Idén Szolnokon is elkezdődött a város határában egy helikopter emlékmű kivitelezése. Azokon a településeken, ahol repülő alakulatok vannak, illetve voltak, szinte kivétel nélkül emlékművek kerülnek kialakításra.   Kecskeméten már elkészült, Pápán idén lesz. A helikopterek állomás helyein is idén lesz helikopter emlékmű…Veszprémben, és Szolnokon.   Ebbe a sorba Taszár neve is beilleszkedik, mert szerintem megérdemli, és remélem hogy sikerülni is fog.

A bejegyzésemet a sikeres pályázatokkal kapcsolatos „feladatokkal” kezdetem. Most „folytatnám ezt a sort”, hiszen a múlt hét kedden délelőtt aláírásra került a volt laktanyában kialakítandó ipari park 300 millió forintos támogatási szerződése. Az óvoda-bölcsőde intézményünk fejlesztésére elnyert pályázatunk támogatási szerződését is elküldték, valamint a másik pályázataink a laktanyai sportcsarnok fűtéskorszerűsítése, valamint a „Szomszédolás a Kapos völgyében” projektek támogatási szerződésének megkötésére is hamarosan sor fog kerülni.

A múlt héten csütörtöki napom egy kicsit „sűrűre” sikeredett, mert reggel 8-órától 10-óráig ülésezett az önkormányzat pénzügyi és kulturális bizottsága, amelyen a 2018-as év költségvetés tárgyalása volt az egyik fontos napirend. Délután 13.00-órakor Igalban voltam a szociális központ 2018-évi költségvetésnek megtárgyalásán és elfogadásán. 15.00-órakor Taszáron kezdődött a szociális és ügyrendi bizottság ülése, majd 17.00-órakor a képviselő-testület ülése.

25 napirendi pontot tárgyaltunk, és mivel előtte a bizottsági üléseken ( szinte ) minden napirendet megvitattunk már, így viszonylag gördülékenyen, és „gyorsan”, alig másfél óra alatt végeztünk. Az ülésről itt most nem szeretnék bővebben írni, mert azt az érdeklődők majd megtehetik az önkormányzati honlapon, a jegyzőkönyv olvasásakor.

 

 

 

2018 január 14.

 

Nagy Tisztelettel köszöntök minden olvasót 2018 első bejegyzésében. Az időjárásról nem akarok most bővebben írni, de szerintem a hőmérsékleti viszonyok nem olyan „szélsőségesek”, és abeígért hónak sincs semmi nyoma. Nekem mondjuk nem is hiányzik, de még nincs vége a télnek.

A legutóbbi bejegyzéseim a tavaly év végi ünnepek, és a szilveszter hangulata után, még kellemesebben teltek ezek a napok, ha szabad így fogalmazni, mert sok olyan pozitív impulzus ért, amelyek nem csak nekem, hanem Taszár község számára is komoly fejlesztési pontenciált jelentenek.

Mondhatnám azt is, hogy az év végi nyertes pályázataink okoztak örömet a számunkra. Elsőként a volt Laktanya területének egy részéből, három épületet érintő „ipari park” kialakítására elnyert 300 millió ft támogatás, majd az óvoda-bölcsőde intézményünk új kerítésére, és tárgyi feltételének javítására 7,4 millió forint támogatása, valamint a volt laktanyai sportcsarnok fűtéskorszerűsítési pályázatán elnyert 19,5 millió ft támogatást említeném meg. Utóbbival komoly lépést teszünk meg azon az úton, amely a Honvéd Sport Egyesület részére átadott sportcsarnokban az egyesület jövőbeni működésének feltételeit javítja a beruházás. Eddig mindig az a kritika érte a taszári önkormányzatot, hogy nincs megfelelő helyszín, az egyesület működésére. Most lesz, és nem is akármilyen.

Ezek után talán kevésbé lesz „fájdalmas” a helyben élő, és sportot szeretőknek az, hogy a lakótelepi sportpálya területén napelem park lesz. Akik még ezek után is „fanyalognának”, azoknak elmondom még azt is, hogy az önkormányzat előtt lehetőség nyílik a közel jövőben megjelenő Leader  pályázat benyújtására is sportot érintő infrastrukturális fejlesztésre , hogy ezzel is segítse a helyi sport körülményeinek fejlesztését. Terveink szerint a Kossuth L. utcai futball pályát „alakítanánk át” úgy, hogy 20 méterrel beljebb  vinnénk az egészet. Így a pályával szemközti házakhoz sem rúgnák be a labdát, és egy új, kislabda pálya is kialakításra kerülne.

Az utolsó nyertes pályázatunkkal kapcsolatos bejelentésem a sikeres önkormányzati összefogás egyik „ékes példája”, hiszen Taszár, Baté, Fonó, Kisgyalán, Büssü, Gölle, és Kazsok községek önkormányzatai közös pályázaton nyertek 57,5 millió forint támogatást, a „Szomszédolás a Kapos Völgyében” kulturális program sorozat megvalósítására, a Terület és Településfejlesztési Operatív Programban a „Helyi identitás és kohézió erősítése” felhívás keretében. 2018-tól 3 éven keresztül közös rendezvényekkel kedveskedhetünk a fenti településen élőknek, ami elősegíti és elmélyíti összetartozásunkat, közös értékeink, hagyományaink ápolását.

Ezzel a sikeres pályázati forrással tudjuk majd megrendezni a falunapot, és a helyi speciális tábort is. Komoly anyagi segítséget jelent ez a támogatás, községünk kulturális és szabadidős tevékenységeink, programjaink bővítése mellett az önkormányzat költségeinek és kiadásainak csökkentésében is. Itt is szeretném hozzátenni azt az új Leader pályázati lehetőséget, amelyben szintén lehetőségünk nyílik még új pályázati források igénybe vételére, amelyet más rendezvények lebonyolítására szeretnénk fordítani. Ennek módjáról, majd a képviselő-testület dönt a közeljövőben.

Megkezdődtek a fenti pályázatok előkészületei, és a támogatási szerződések megkötéséhez szükséges eljárások. Nem lesz egyszerű a feladat, de megoldjuk.

December hónapban írtam bejegyzést a Repülő Emlékművet Szeretnénk” címmel. Azóta nagyon sokan hívtak, és kerestek meg azzal, hogy a támogatásukról biztosítanak, és „drukkolnak” azért, hogy ez az emlékmű megvalósulhasson. Nekik is írom, hogy azóta már megtörténtek az első tárgyalások Kapos Megyei Jogú Város , és a Somogy Megyei Önkormányzat vezetőségével, akik támogatásukról biztosítottak az emlékmű megvalósításában. Ez egy komoly eredmény, és most van folyamatban a levélnek a megfogalmazása, amelyben a Honvédelmi Miniszterhez fordulunk közösen, az emlékmű építése, valamint a kiállítandó repülőgépet illetően.

Vissza az előző oldalra

Hozzászólások

Még nem szólt hozzá senki. Véleményed, kérdésed van?! Légy Te az első, írj!

Szólj hozzá Te is!

Ellenőrző kód:

A moderálási irányelveket elfogadom